Movies
Ratings
92 Edge of TomorrowRated ★ 4.0 Edge of TomorrowRated ★ 4.0
 Catch Me If You CanRated ★ 4.5 Catch Me If You CanRated ★ 4.5
 Terminator 2: Judgment DayRated ★ 5.0 Terminator 2: Judgment DayRated ★ 5.0
 American PieRated ★ 4.5 American PieRated ★ 4.5
 The Matrix RevolutionsRated ★ 4.5 The Matrix RevolutionsRated ★ 4.5
 Gone GirlRated ★ 4.5 Gone GirlRated ★ 4.5
 The AvengersRated ★ 4.0 The AvengersRated ★ 4.0
 The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.5 The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.5
 Iron ManRated ★ 4.0 Iron ManRated ★ 4.0
 Spider-ManRated ★ 4.0 Spider-ManRated ★ 4.0
 Radio StarRated ★ 4.0 Radio StarRated ★ 4.0
 The Devil Wears PradaRated ★ 4.5 The Devil Wears PradaRated ★ 4.5
 Casino RoyaleRated ★ 4.0 Casino RoyaleRated ★ 4.0
 A Moment to RememberRated ★ 4.0 A Moment to RememberRated ★ 4.0
 The Berlin FileRated ★ 3.0 The Berlin FileRated ★ 3.0
 The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0 The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
 Man on FireRated ★ 4.0 Man on FireRated ★ 4.0
 The Grand Budapest HotelRated ★ 3.5 The Grand Budapest HotelRated ★ 3.5
 ShrekRated ★ 4.5 ShrekRated ★ 4.5
 ApocalyptoRated ★ 4.0 ApocalyptoRated ★ 4.0