Movies
Ratings
30
InceptionRated ★ 4.5
Begin AgainRated ★ 3.5
The Butterfly EffectRated ★ 4.0
HerRated ★ 5.0
I Am SamRated ★ 3.5
The MatrixRated ★ 4.5
Princess MononokeRated ★ 3.5
BlindnessRated ★ 4.5
Monsters, Inc.Rated ★ 4.0
UpRated ★ 3.5
How to Use Guys with Secret TipsRated ★ 3.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 3.0
Ex MachinaRated ★ 3.5
Harry Potter and the Sorcerer s StoneRated ★ 4.0
The Twilight Saga: New MoonRated ★ 2.5
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.5
OldboyRated ★ 4.0
TwilightRated ★ 3.5
SawRated ★ 3.5
The Devil Wears PradaRated ★ 3.5