Movies
Ratings
147
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 4.5
CapernaumRated ★ 3.0
Kamikaze GirlsRated ★ 4.5
Crayon Shin-chan: The Adult Empire Strikes BackRated ★ 4.5
ChicagoRated ★ 4.0
August RushRated ★ 3.5
I Am LegendRated ★ 3.5
Memories of MatsukoRated ★ 5.0
HerRated ★ 4.0
Shutter IslandRated ★ 4.0
Christmas in AugustRated ★ 4.0
ReboundRated ★ 2.5
BoltRated ★ 4.0
Castaway on the MoonRated ★ 4.0
OldboyRated ★ 5.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 5.0
Murder on the Orient ExpressRated ★ 3.5
Billy ElliotRated ★ 5.0
LeonRated ★ 5.0
Moonlit WinterRated ★ 4.0