Movies
Ratings
33
War of the WorldsRated ★ 5.0
V for VendettaRated ★ 5.0
Rise of the GuardiansRated ★ 5.0
Thor: The Dark WorldRated ★ 5.0- Take OffRated ★ 4.0
SunnyRated ★ 5.0
Batman BeginsRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
TangledRated ★ 4.0
The Dark Knight RisesRated ★ 5.0
The A-TeamRated ★ 5.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
School of RockRated ★ 4.0
Sherlock Holmes: A Game of ShadowsRated ★ 4.0
Sherlock HolmesRated ★ 4.0
RatatouilleRated ★ 4.0
TakenRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 5.0