Movies
Ratings
23
Starship TroopersRated ★ 5.0
GattacaRated ★ 5.0
Ode to My FatherRated ★ 5.0
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 5.0
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 4.0
Total RecallRated ★ 3.5
TranscendenceRated ★ 4.0
Ender's GameRated ★ 3.5
Slumdog MillionaireRated ★ 3.5
District 9Rated ★ 5.0
SnowpiercerRated ★ 5.0
WALL-ERated ★ 4.5
The RockRated ★ 5.0
Iron ManRated ★ 4.0- Take OffRated ★ 4.5
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 3.5
The ThievesRated ★ 3.5
SicarioRated ★ 4.5