Movies
Ratings
37
WatchmenRated ★ 4.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
OldboyRated ★ 4.5
SecretRated ★ 4.0
TangledRated ★ 4.0
UpRated ★ 4.0- WishRated ★ 4.5
SnowpiercerRated ★ 3.5
QuickRated ★ 1.5
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
New WorldRated ★ 5.0
The Imitation GameRated ★ 4.0
Big Hero 6Rated ★ 3.5
Before MidnightRated ★ 4.0
RedRated ★ 4.0
The Face ReaderRated ★ 3.5
Ode to My FatherRated ★ 3.5
VeteranRated ★ 3.5
The UnjustRated ★ 4.5
Finding NemoRated ★ 4.5