Movies
Ratings
503
Wolf ChildrenRated ★ 4.5
Doctor StrangeRated ★ 4.0
The IllusionistRated ★ 4.0
La La LandRated ★ 5.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
CocoRated ★ 4.5
GravityRated ★ 4.5
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 2.5
Begin AgainRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 4.5
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.0
AssassinationRated ★ 4.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0
SicarioRated ★ 3.5
Gone GirlRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.0
True LiesRated ★ 4.5
District 9Rated ★ 5.0
SavagesRated ★ 3.5