Movies
Ratings
47
The PrestigeRated ★ 5.0
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 5.0
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 5.0
Minority ReportRated ★ 5.0
Loving VincentRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 5.0
Spider-Man: Into the Spider-VerseRated ★ 4.0
Spider-Man: HomecomingRated ★ 4.0
Baby DriverRated ★ 5.0
Hacksaw RidgeRated ★ 5.0
ParasiteRated ★ 5.0
Men in Black 3Rated ★ 4.0
VenomRated ★ 3.0
1917Rated ★ 5.0
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 4.5
Star Wars: Episode III - Revenge of the SithRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IIRated ★ 4.5
Harry Potter and the Sorcerer s StoneRated ★ 5.0