Movies
Ratings
29
Sherlock: The Abominable BrideRated ★ 5.0
Death NoteRated ★ 4.0
King and the ClownRated ★ 4.0
Lazy hitchhikers' tour de europeRated ★ 5.0
SecretRated ★ 4.5
The Social NetworkRated ★ 4.5
Iron ManRated ★ 4.0
Now You See MeRated ★ 4.0
Source CodeRated ★ 2.5
The AvengersRated ★ 4.0
SnowpiercerRated ★ 0.5
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 3.5
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.5
AvatarRated ★ 3.5
InceptionRated ★ 5.0
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 4.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0
Miss Peregrine's Home for Peculiar ChildrenRated ★ 4.0
3 IdiotsRated ★ 5.0