Movies
Ratings
90
50/50Rated ★ 4.0
The ShiningRated ★ 5.0
A Clockwork OrangeRated ★ 5.0
Little Miss SunshineRated ★ 4.0
Warm BodiesRated ★ 2.0
Peppermint CandyRated ★ 4.0
Farewell My ConcubineRated ★ 4.0
American BeautyRated ★ 5.0
The NotebookRated ★ 3.0
The Fifth ElementRated ★ 4.0
Scent of a WomanRated ★ 4.0
As Good As It GetsRated ★ 4.0
Memories of MatsukoRated ★ 4.0
Whatcha Wearin'?Rated ★ 2.0
Let the Right One InRated ★ 4.0
Million Dollar BabyRated ★ 5.0
Jerry MaguireRated ★ 4.0
CloserRated ★ 4.0
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 5.0
Brokeback MountainRated ★ 5.0