Movies
Ratings
291
Ocean's ElevenRated ★ 3.5
Alice in WonderlandRated ★ 4.0
The HandmaidenRated ★ 4.5
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1Rated ★ 4.0
HerRated ★ 5.0
CarolRated ★ 3.5
TwilightRated ★ 3.0
Love ActuallyRated ★ 4.5
The SuspectRated ★ 3.0
10 Things I Hate About YouRated ★ 5.0
BlindRated ★ 3.0
Cloudy with a Chance of MeatballsRated ★ 4.0
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning ThiefRated ★ 4.5
We Need to Talk About KevinRated ★ 4.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 5.0
The HelpRated ★ 5.0
Pacific RimRated ★ 3.0
Cold EyesRated ★ 4.0
Romance of Their OwnRated ★ 4.5
Ghost HouseRated ★ 3.0