Movies
Ratings
105
BlindnessRated ★ 3.5
A Bug's LifeRated ★ 3.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 3.0
Sunset BoulevardRated ★ 4.5
GattacaRated ★ 3.5
A Clockwork OrangeRated ★ 4.5
The ShiningRated ★ 3.5
The FallRated ★ 3.5
CatsRated ★ 3.5
Love ActuallyRated ★ 2.5
OldboyRated ★ 3.5
Memories of MurderRated ★ 3.5
The Dark KnightRated ★ 2.5
Les Misérables in Concert: The 25th AnniversaryRated ★ 5.0
The Peanuts MovieRated ★ 2.5
Fantasia 2000Rated ★ 4.0
Wonderful DaysRated ★ 2.5
Day & NightRated ★ 3.5
DumboRated ★ 3.5
FantasiaRated ★ 4.0