Movies
Ratings
300
War of the WorldsRated ★ 4.5
The Godfather: Part IIRated ★ 5.0
SpectreRated ★ 2.5
IdentityRated ★ 4.5
The PostRated ★ 4.0
SpotlightRated ★ 3.0
Green BookRated ★ 5.0
Gangs of New YorkRated ★ 5.0
Lazy hitchhikers' tour de europeRated ★ 3.5
Pulp FictionRated ★ 3.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 2.0
DoubtRated ★ 5.0
Deliver Us From EvilRated ★ 4.0
1917Rated ★ 5.0
The Age of ShadowsRated ★ 4.0
The Great GatsbyRated ★ 3.5
A Hard DayRated ★ 4.0
Intimate StrangersRated ★ 3.0
1987: When the Day ComesRated ★ 5.0
The Magnificent SevenRated ★ 3.5