Movies
Ratings
97
Jurassic ParkRated ★ 4.0
TangledRated ★ 1.5
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.0
Wolf ChildrenRated ★ 5.0
The TerminalRated ★ 4.5
Sister ActRated ★ 4.5
Edward ScissorhandsRated ★ 5.0
Men in BlackRated ★ 5.0
The Little MermaidRated ★ 5.0
Cast AwayRated ★ 4.5
TransformersRated ★ 5.0
Billy ElliotRated ★ 4.5
Home AloneRated ★ 3.0
Minority ReportRated ★ 5.0
Nameless GangsterRated ★ 3.5
The Man from NowhereRated ★ 4.0
I Am SamRated ★ 5.0
Love ActuallyRated ★ 5.0
The IntouchablesRated ★ 5.0
The Sound of MusicRated ★ 5.0