Movies
Ratings
218
The Man from EarthRated ★ 4.0
SpectreRated ★ 4.0
Very Ordinary CoupleRated ★ 5.0
Seeking a Friend for the End of the WorldRated ★ 4.0
Cast AwayRated ★ 5.0- Worth the WeightRated ★ 3.5
Pacific RimRated ★ 4.0
127 HoursRated ★ 4.0
Happy EndRated ★ 3.5
BraveheartRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5
Black Hawk DownRated ★ 4.5
Confidential AssignmentRated ★ 3.5
On the Occasion of Remembering the Turning GateRated ★ 4.0
PoetryRated ★ 4.0
Batman BeginsRated ★ 5.0
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 4.0
The KingRated ★ 3.5
Men in Black 3Rated ★ 3.5
The ServantRated ★ 4.0