Movies
Ratings
754
Shutter IslandRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 4.0
Bad BoysRated ★ 4.0
Rocky IIRated ★ 3.5
HopeRated ★ 4.0
The Fifth ElementRated ★ 4.0
The Green MileRated ★ 4.0
Life Is BeautifulRated ★ 4.5
Black Hawk DownRated ★ 4.0
Star Wars: Episode I - The Phantom MenaceRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.5
Gone GirlRated ★ 4.5
Before SunriseRated ★ 4.0
Closer to HeavenRated ★ 3.5
Infernal AffairsRated ★ 4.5
Perfect NumberRated ★ 4.0
No MercyRated ★ 4.0
A Little dinosour doolie - The Adventure of Ice PlanetRated ★ 4.0
My Brilliant LifeRated ★ 2.5