Movies
Ratings
59
TranscendenceRated ★ 4.0
Ghost in the ShellRated ★ 4.5
American PsychoRated ★ 4.5
The Hitchhiker's Guide to the GalaxyRated ★ 4.0
Fermat's RoomRated ★ 3.5
The CoreRated ★ 4.0
ContactRated ★ 4.5
The Wolf of Wall StreetRated ★ 4.0
Gone GirlRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.5
CloverfieldRated ★ 3.5
MoneyballRated ★ 4.5
OblivionRated ★ 4.5
AlienRated ★ 4.5
Independence DayRated ★ 4.0
Man of SteelRated ★ 4.5
PrometheusRated ★ 5.0
Midnight in ParisRated ★ 4.5
War of the WorldsRated ★ 3.5
The Da Vinci CodeRated ★ 4.0