Movies
Ratings
218
Blue JasmineRated ★ 5.0
How to Lose a Guy in 10 DaysRated ★ 4.0
MaggieRated ★ 4.0
I, Daniel BlakeRated ★ 3.5
ParasiteRated ★ 5.0
Her Love Boils BathwaterRated ★ 4.5
BelieverRated ★ 4.5
House of HummingbirdRated ★ 4.5
MicrohabitatRated ★ 3.5
Bagdad CafeRated ★ 5.0
Pride & PrejudiceRated ★ 3.5
Me Before YouRated ★ 4.5
The Sound of MusicRated ★ 4.5
The NotebookRated ★ 4.5
The Great GatsbyRated ★ 4.0
Mission: Impossible IIIRated ★ 4.0
The ReaderRated ★ 4.0
Black SwanRated ★ 3.5
The HimalayasRated ★ 3.5
Inside MenRated ★ 3.5