Movies
Ratings
166
X-Men: First ClassRated ★ 5.0
HerRated ★ 4.5
Stuart LittleRated ★ 5.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 4.0
SwiriRated ★ 4.0
Con AirRated ★ 4.0
WALL-ERated ★ 4.0
CubeRated ★ 4.5
SawRated ★ 4.5
PocahontasRated ★ 4.5
The City of ViolenceRated ★ 3.5
A Hard DayRated ★ 3.5
The Fifth ElementRated ★ 4.0
Planet of the ApesRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
Django UnchainedRated ★ 4.5
MementoRated ★ 4.0
SilmidoRated ★ 4.0
The Great GatsbyRated ★ 3.0
The Way HomeRated ★ 5.0