Movies
Ratings
291
NightcrawlerRated ★ 4.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 5.0
Taxi DriverRated ★ 4.0
The KingRated ★ 3.0
MacbethRated ★ 2.0
GhostbustersRated ★ 0.5
The HandmaidenRated ★ 4.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 2.5
Remember the TitansRated ★ 4.0
Before I Go to SleepRated ★ 1.5
Along With the Gods: The Last 49 DaysRated ★ 3.0
My Love, My BrideRated ★ 3.0
Running TurtleRated ★ 1.5
The Drug KingRated ★ 2.0
A Few Good MenRated ★ 5.0
Along with the Gods: The Two WorldsRated ★ 4.0
X-Men: Days of Future PastRated ★ 4.5
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning ThiefRated ★ 1.5
Home Alone 3Rated ★ 3.0
Inglourious BasterdsRated ★ 4.0