Movies
Ratings
156
Public EnemyRated ★ 4.0
The UntouchablesRated ★ 4.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 5.0
Roman HolidayRated ★ 5.0
La StradaRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
Black SwanRated ★ 1.0
Ben-HurRated ★ 4.0
The King's SpeechRated ★ 4.0
Dial M for MurderRated ★ 5.0
Finding NemoRated ★ 4.0
Gone with the WindRated ★ 5.0
Hotel RwandaRated ★ 4.0
The Wizard of OzRated ★ 5.0
JawsRated ★ 4.0
PlatoonRated ★ 4.0
Blade RunnerRated ★ 5.0
Die HardRated ★ 5.0
Grave of the FirefliesRated ★ 4.0
The Bridge on the River KwaiRated ★ 4.0