Movies
Ratings
113
Primal FearRated ★ 5.0
Memories of MurderRated ★ 5.0
The RockRated ★ 4.5
TitanicRated ★ 4.0
Kick-AssRated ★ 3.5
PlatoonRated ★ 4.5
Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 4.0
The Sound of MusicRated ★ 5.0
Jason BourneRated ★ 4.5
Shutter IslandRated ★ 5.0
Monty Python and the Holy GrailRated ★ 4.0
BraveheartRated ★ 4.5
Reservoir DogsRated ★ 4.5
The DepartedRated ★ 4.5
The Silence of the LambsRated ★ 5.0
12 Angry MenRated ★ 5.0
Pulp FictionRated ★ 4.5
The Godfather: Part IIRated ★ 5.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.0
The TreacherousRated ★ 3.5