Movies
Ratings
683
The Kirishima ThingRated ★ 4.0
CureRated ★ 3.0
Gone GirlRated ★ 3.5
Valerian and the City of a Thousand PlanetsRated ★ 3.5
I Saw the DevilRated ★ 4.0
One Cut of the DeadRated ★ 4.0
Project Hail MaryRated ★ 4.0
The JacketRated ★ 2.5
The One I LoveRated ★ 3.5
HoppersRated ★ 4.0
MoneyballRated ★ 3.5
IncendiesRated ★ 2.0
Pavane: For A Dead PrincessRated ★ 3.5
The King's WardenRated ★ 3.5
Up in the AirRated ★ 4.0
The Rocky Horror Picture ShowRated ★ 2.5
Wake Up Dead Man: A Knives Out MysteryRated ★ 4.0
BAKA's IdentityRated ★ 3.5
One Battle After AnotherRated ★ 3.5
Cosmic Princess Kaguya!Rated ★ 3.0