Movies
Ratings
17
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 4.0
ThorRated ★ 3.5
Love 911Rated ★ 3.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 2.0
The AvengersRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 2.0
The Dark KnightRated ★ 3.0
The Dark Knight RisesRated ★ 3.0
How to Train Your DragonRated ★ 3.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 2.0
Begin AgainRated ★ 2.0
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1Rated ★ 5.0
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 2.5
Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 5.0
The Girl with the Dragon TattooRated ★ 4.5
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal SkullRated ★ 5.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 4.5