Movies
Ratings
100
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.0
DeadpoolRated ★ 5.0
Shrek 2Rated ★ 3.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 3.5
TitanicRated ★ 5.0
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeRated ★ 3.0
Mr. & Mrs. SmithRated ★ 3.0
Phantom DetectiveRated ★ 2.5
The Hitman's BodyguardRated ★ 3.5
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IIRated ★ 5.0
The Maze RunnerRated ★ 3.0
The Lion KingRated ★ 5.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IRated ★ 5.0
Summer WarsRated ★ 2.0
Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 3.0
Guardians of the Galaxy Vol. 2Rated ★ 4.0
Toy StoryRated ★ 5.0
School of RockRated ★ 3.5
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 3.5