Movies
Ratings
377
An Elephant Sitting StillRated ★ 3.5
MommyRated ★ 3.5
The Man from EarthRated ★ 4.0
GattacaRated ★ 4.0
Fish TankRated ★ 4.0
Don't Step Out of the HouseRated ★ 3.0
The Poughkeepsie TapesRated ★ 5.0- Understanding MoviesRated ★ 3.5
- Route 7Rated ★ 3.5
Shutter IslandRated ★ 4.0
Project Hail MaryRated ★ 4.0
CicadaRated ★ 3.5
BreathlessRated ★ 3.5
An Autumn AfternoonRated ★ 3.5
Kinds of KindnessRated ★ 4.0
IrreversibleRated ★ 3.5
Under the Open SkyRated ★ 4.0- Exemplary CitizenRated ★ 3.0
Linda Linda LindaRated ★ 5.0
Summer WarsRated ★ 4.0