Movies
Ratings
64
The Truman ShowRated ★ 4.5
UpRated ★ 4.0
Modern TimesRated ★ 4.5
Bicentennial ManRated ★ 5.0
Inglourious BasterdsRated ★ 4.0
LeonRated ★ 4.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
The Great GatsbyRated ★ 3.5
The Bucket ListRated ★ 4.5
Forrest GumpRated ★ 4.5
Begin AgainRated ★ 4.0
Saving Private RyanRated ★ 4.0
Edward ScissorhandsRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.0
V for VendettaRated ★ 4.5
TitanicRated ★ 4.5
Back to the FutureRated ★ 4.5
ChefRated ★ 4.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.5
Billy ElliotRated ★ 4.5