Movies
Ratings
320
Kill Bill: The Whole Bloody AffairRated ★ 4.0
Fantastic PlanetRated ★ 3.5
BreathlessRated ★ 4.0
Pulp FictionRated ★ 3.5
Project Hail MaryRated ★ 4.5
LolitaRated ★ 3.0
28 Years Later: The Bone TempleRated ★ 3.5
HamnetRated ★ 4.5
LolitaRated ★ 4.0
Sentimental ValueRated ★ 2.5
No Other LandRated ★ 4.0
Paris, TexasRated ★ 5.0
The King's WardenRated ★ 3.0- Omniscient ReaderRated ★ 1.5
Avatar: The Way of WaterRated ★ 3.5
New WorldRated ★ 5.0
Nameless GangsterRated ★ 4.0
SlitherRated ★ 3.5
A Short Film About KillingRated ★ 4.0- The Hell - Two Kind Of LifeRated ★ 3.0