Movies
Ratings
95
Revolutionary RoadRated ★ 4.5
Project Hail MaryRated ★ 4.5
Three Colors: BlueRated ★ 3.5
The City of ViolenceRated ★ 3.0
Paris, TexasRated ★ 4.0
RosettaRated ★ 4.0
The King's WardenRated ★ 2.5
IrreversibleRated ★ 2.5
ShameRated ★ 5.0
City of GodRated ★ 4.5
The ConversationRated ★ 2.5
The WhaleRated ★ 3.5
SleepRated ★ 3.0
A ProphetRated ★ 3.5
The Big LebowskiRated ★ 4.0
Benny's VideoRated ★ 3.5
HiddenRated ★ 4.0
Virgin Stripped Bare by Her BachelorsRated ★ 4.5
Father Mother Sister BrotherRated ★ 3.5- The ScamRated ★ 2.0