Movies
Ratings
59
ChicagoRated ★ 4.0
About a BoyRated ★ 4.5
Reservoir DogsRated ★ 4.5
The PianistRated ★ 4.5
A Chinese Odyssey Part One: Pandora's BoxRated ★ 5.0
Being John MalkovichRated ★ 5.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 5.0
Summer WarsRated ★ 4.0
Back to the FutureRated ★ 5.0
The Imitation GameRated ★ 3.5
Secret SunshineRated ★ 4.0
The Godfather: Part IIRated ★ 5.0
The GodfatherRated ★ 5.0
The Usual SuspectsRated ★ 5.0
Good Will HuntingRated ★ 4.5
Memories of MurderRated ★ 4.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
The Sound of MusicRated ★ 5.0
OldboyRated ★ 4.5
UpRated ★ 4.5