Movies
Ratings
490
The Grapes of WrathRated ★ 4.0
As Good As It GetsRated ★ 4.0
Whisper of the HeartRated ★ 4.0
A River Runs Through ItRated ★ 4.0
And ThenRated ★ 3.5
The Big HeatRated ★ 3.5
Die Hard: With a VengeanceRated ★ 4.5
The Girl on the TrainRated ★ 3.5
The Lives of OthersRated ★ 4.5
KingmakerRated ★ 4.0
Don't Look UpRated ★ 4.0
The French DispatchRated ★ 4.5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's ChestRated ★ 3.0
HookRated ★ 3.0
HellboyRated ★ 4.0
Beasts Clawing at StrawsRated ★ 4.0
Inglourious BasterdsRated ★ 4.0
HancockRated ★ 3.0
Neon Genesis Evangelion: The End of EvangelionRated ★ 4.5
Sherlock HolmesRated ★ 3.0