Movies
Ratings
43
The Terror LiveRated ★ 4.5
The Matrix RevolutionsRated ★ 3.5
X-Men Origins: WolverineRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 3.0
The Imitation GameRated ★ 4.0
The Matrix ReloadedRated ★ 4.0
The IslandRated ★ 3.5
The MatrixRated ★ 4.0
Sherlock: The Abominable BrideRated ★ 3.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 3.5
A Frozen FlowerRated ★ 3.5
The AttorneyRated ★ 4.0
Your Name.Rated ★ 2.5
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.5
Captain America: The First AvengerRated ★ 3.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 3.0
Shutter IslandRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5