Movies
Ratings
79
The Silence of the LambsRated ★ 4.0
Hidden FiguresRated ★ 5.0
The Princess DiariesRated ★ 3.0
Spirited AwayRated ★ 4.5
The Little MermaidRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
365 DaysRated ★ 5.0
RoomRated ★ 4.0
10 Things I Hate About YouRated ★ 4.0
The Parent TrapRated ★ 4.5
The Blind SideRated ★ 3.5
Erin BrockovichRated ★ 5.0
Gloomy SundayRated ★ 4.5
The World of UsRated ★ 5.0
Before SunriseRated ★ 4.0
The Last PrincessRated ★ 3.0
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
Love, RosieRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 4.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 3.0