Movies
Ratings
31
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 3.5
Cast AwayRated ★ 4.0
Minority ReportRated ★ 2.5
Die HardRated ★ 2.0
MasqueradeRated ★ 4.0
VeteranRated ★ 3.0
Raiders of the Lost ArkRated ★ 3.5
If OnlyRated ★ 4.0
I Am SamRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
Billy Elliot: The MusicalRated ★ 4.0
The Silence of the LambsRated ★ 4.5
The Butterfly EffectRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.5
The IntouchablesRated ★ 3.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.0
OldboyRated ★ 5.0
Memories of MurderRated ★ 4.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
The ChaserRated ★ 4.0