Movies
Ratings
712
HoppersRated ★ 5.0
The Edge of SeventeenRated ★ 3.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
Paris, TexasRated ★ 4.0
Crazy, Stupid, Love.Rated ★ 3.5
The Ides of MarchRated ★ 4.0
Blue ValentineRated ★ 4.5
Project Hail MaryRated ★ 4.5
We Need to Talk About KevinRated ★ 4.5
Wild RoseRated ★ 4.0- High Surf ExpectedRated ★ 3.5
There’s Still TomorrowRated ★ 5.0
The Royal TenenbaumsRated ★ 4.0
The King's WardenRated ★ 3.0
HamnetRated ★ 4.5
Pavane: For A Dead PrincessRated ★ 3.5
Sentimental ValueRated ★ 4.0
BugoniaRated ★ 5.0- A Dance That SpeaksRated ★ 4.0
TenRated ★ 4.5