Movies
Ratings
226
Nobody KnowsRated ★ 4.0
HamnetRated ★ 4.5
The King's WardenRated ★ 3.0
To Die ForRated ★ 2.5
War of the WorldsRated ★ 3.5
The OthersRated ★ 4.0
Eyes Wide ShutRated ★ 4.5
DogvilleRated ★ 5.0
The Killing of a Sacred DeerRated ★ 5.0
Fight ClubRated ★ 4.5
John WickRated ★ 3.5
Phantom ThreadRated ★ 5.0
The Girl with the Dragon TattooRated ★ 4.0
Petite MamanRated ★ 3.5
Water LiliesRated ★ 4.0
Mary MagdaleneRated ★ 3.0
Women TalkingRated ★ 3.5
FrankensteinRated ★ 4.0
A Ghost StoryRated ★ 5.0
NosferatuRated ★ 3.5