Movies
Ratings
103
Spirited AwayRated ★ 4.5
OldboyRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 4.0
Scent of a WomanRated ★ 3.5- HumintRated ★ 2.5
Pavane: For A Dead PrincessRated ★ 3.0
FrankensteinRated ★ 4.0
Kill Your DarlingsRated ★ 3.0
Farewell My ConcubineRated ★ 4.0
Shin Dimension! Crayon Shin-chan: Supernatural Power Great Decisive Battle ~Fly Hand-rolled Sushi~Rated ★ 3.0
Love UntangledRated ★ 2.5
tick, tick...Boom!Rated ★ 4.0
The Boy and the HeronRated ★ 4.0
Lost in StarlightRated ★ 3.5
Five Feet ApartRated ★ 3.0
MicrohabitatRated ★ 4.0
Brokeback MountainRated ★ 4.5
CocoRated ★ 3.5
Sentimental ValueRated ★ 4.5
Chungking ExpressRated ★ 3.5