Movies
Ratings
519
Take the Money and RunRated ★ 4.0
RatatouilleRated ★ 5.0
Crimes and MisdemeanorsRated ★ 4.0
Hannah and Her SistersRated ★ 4.0
ZeligRated ★ 4.5
GrassRated ★ 3.5
AmélieRated ★ 4.0
The Last EmperorRated ★ 4.5
Stardust MemoriesRated ★ 4.0
Joy RideRated ★ 2.0- The UglyRated ★ 2.5
Portrait of a Lady on FireRated ★ 4.5
AliensRated ★ 4.0
Raging BullRated ★ 4.0
La HaineRated ★ 4.5
Close Encounters of the Third KindRated ★ 3.5
The King's WardenRated ★ 2.5
HeatRated ★ 4.0
Grave of the FirefliesRated ★ 3.5
The Way HomeRated ★ 3.5