Movies
Ratings
130
Monsters, Inc.Rated ★ 4.5
SpellboundRated ★ 2.5
WALL-ERated ★ 4.0
TrumboRated ★ 3.5
Snow White and the Seven DwarfsRated ★ 3.0
200 Pounds BeautyRated ★ 2.0
Bungee Jumping of Their OwnRated ★ 3.0
The KingRated ★ 2.0
The GiverRated ★ 4.0
Sherlock: The Abominable BrideRated ★ 4.0
Bridge of SpiesRated ★ 5.0
Lifting King KongRated ★ 3.0
Chicken RunRated ★ 3.0
Vanishing Time: A Boy Who ReturnedRated ★ 3.5
Return to OzRated ★ 3.5
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 3.0
Roman HolidayRated ★ 5.0
The Perfect World of KaiRated ★ 5.0
CarsRated ★ 3.5
Corpse BrideRated ★ 3.5