Movies
Ratings
85
Act of ValorRated ★ 5.0
RushRated ★ 5.0
Rescue DawnRated ★ 5.0
Lone SurvivorRated ★ 5.0
Fortress of WarRated ★ 5.0
FlyboysRated ★ 5.0
The Hunt for Red OctoberRated ★ 5.0
The Tuskegee AirmenRated ★ 5.0- The Last DropRated ★ 5.0
K-19: The WidowmakerRated ★ 5.0
Wings of DefeatRated ★ 5.0
Tora! Tora! Tora!Rated ★ 5.0
The Red BaronRated ★ 5.0- The Red BaronRated ★ 4.5
Twelve O'Clock HighRated ★ 5.0
The Blue MaxRated ★ 4.5
Saving Jessica LynchRated ★ 5.0
Memphis BelleRated ★ 5.0
Letters from Iwo JimaRated ★ 5.0
The Killing FieldsRated ★ 5.0