Movies
Ratings
79
Midnight in ParisRated ★ 5.0
TrainspottingRated ★ 5.0
Cast AwayRated ★ 2.0
Lost In LoveRated ★ 4.0- Romeo and JulietRated ★ 3.0
The ApartmentRated ★ 5.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 5.0
The Talented Mr. RipleyRated ★ 5.0
Pirates of the Caribbean: Dead Man's ChestRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 5.0
Match PointRated ★ 5.0
Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 1.0
A Tale of Two SistersRated ★ 3.0
The ClassicRated ★ 3.0
Sherlock Holmes: A Game of ShadowsRated ★ 4.0
Brokeback MountainRated ★ 4.0
Love Me If You DareRated ★ 5.0
Fallen AngelsRated ★ 5.0
DreamRated ★ 2.0
OldboyRated ★ 4.0