Movies
Ratings
98
The Killing of a Sacred DeerRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.0
Bohemian RhapsodyRated ★ 5.0
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 5.0
Iron ManRated ★ 4.5
Love LetterRated ★ 4.5
1987: When the Day ComesRated ★ 3.5
Beauty and the BeastRated ★ 3.5
Big FishRated ★ 4.5
MotherRated ★ 4.5
OnceRated ★ 3.0
Cinema ParadisoRated ★ 4.5
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 3.5
Sherlock: The Abominable BrideRated ★ 4.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 3.5
Like Father, Like SonRated ★ 4.5
The Devil Wears PradaRated ★ 3.5
The NotebookRated ★ 4.0
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeRated ★ 3.5
The Dark KnightRated ★ 4.0