Movies
Ratings
577
TwentyRated ★ 4.0
InsurgentRated ★ 3.0
The Theory of EverythingRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 5.0
The Silence of the LambsRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
Big Hero 6Rated ★ 4.0
Cast AwayRated ★ 4.0
Taken 3Rated ★ 2.5
Gone GirlRated ★ 4.5
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 3.5
The Other WomanRated ★ 3.0
Serial (Bad) WeddingsRated ★ 4.0
The Royal TailorRated ★ 2.5
A Dynamite FamilyRated ★ 2.5
Ode to My FatherRated ★ 5.0
Sister ActRated ★ 3.5
TakenRated ★ 4.0
The CaveRated ★ 2.5
The Secret of MoonacreRated ★ 2.5