Movies
Ratings
23
WALL-ERated ★ 5.0
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 4.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 4.0
Bruce AlmightyRated ★ 4.0
Slumdog MillionaireRated ★ 4.0
The Dark Knight RisesRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
Schindler's ListRated ★ 4.5
The AvengersRated ★ 4.0
AvatarRated ★ 4.5
V for VendettaRated ★ 4.5
Les MisérablesRated ★ 4.0
The Face ReaderRated ★ 3.5
Guardians of the GalaxyRated ★ 3.5
The AttorneyRated ★ 4.5
Shirley: Visions of RealityRated ★ 4.0
I Saw the DevilRated ★ 4.5
MulanRated ★ 4.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 4.0