Movies
Ratings
303
Green BookRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 4.5
A Star Is BornRated ★ 4.0
A Dog's PurposeRated ★ 4.5
On Your Wedding DayRated ★ 4.0
Intimate StrangersRated ★ 4.5
ParasiteRated ★ 4.5
Take PointRated ★ 0.5
Good Will HuntingRated ★ 5.0
Loving VincentRated ★ 4.5
LoganRated ★ 4.0
American SniperRated ★ 4.0
Doctor StrangeRated ★ 4.0
Guardians of the Galaxy Vol. 2Rated ★ 4.5
Captain America: The First AvengerRated ★ 4.0
Summer WarsRated ★ 3.5- BlackRated ★ 4.5
CarrieRated ★ 0.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
Rise of the GuardiansRated ★ 3.5