Movies
Ratings
22
Jacob's LadderRated ★ 3.5
A Monster CallsRated ★ 4.5
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.5
Le SamouraïRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 5.0
CollateralRated ★ 3.5
Project Hail MaryRated ★ 3.5
Army of ShadowsRated ★ 4.5
Le Cercle rougeRated ★ 3.5
Cold FishRated ★ 4.5
HimizuRated ★ 4.0
Paris, TexasRated ★ 4.5
The Bride!Rated ★ 3.5
DuelRated ★ 3.5
The King's WardenRated ★ 2.0
28 Years Later: The Bone TempleRated ★ 4.0
Strangers on a TrainRated ★ 3.5- HumintRated ★ 2.5
Sentimental ValueRated ★ 4.5
Good MorningRated ★ 4.0