Movies
Ratings
302
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
Criminal ConspiracyRated ★ 4.0
TrumboRated ★ 4.0
AlwaysRated ★ 3.0
Heart is...Rated ★ 4.0
Old PartnerRated ★ 4.0
Love, RosieRated ★ 4.5
Kundo: Age of the RampantRated ★ 4.0
Spider-Man 2Rated ★ 3.0
The MistRated ★ 4.0
Spider-ManRated ★ 3.5
The King's SpeechRated ★ 4.5
Tazza: The Hidden CardRated ★ 3.0
Billy ElliotRated ★ 5.0
The ClassicRated ★ 4.0
Christmas in AugustRated ★ 3.5
Thor: The Dark WorldRated ★ 3.5
My Annoying BrotherRated ★ 2.5
Captain PhillipsRated ★ 4.0
Memoir of a MurdererRated ★ 3.5