Movies
Ratings
604
Breakfast at Tiffany'sRated ★ 4.0
Kill Bill: The Whole Bloody AffairRated ★ 4.5- Whispering WaterRated ★ 3.0
- Monkey TrainRated ★ 2.5
- The Master PieceRated ★ 3.5
The Talented Mr. RipleyRated ★ 4.0
The HouseRated ★ 4.0
We Bought a ZooRated ★ 3.5
There Will Be BloodRated ★ 3.5
Marona's Fantastic TaleRated ★ 4.0
Project Hail MaryRated ★ 4.0
The Bride!Rated ★ 4.5
ArcoRated ★ 3.5
I Am Not an Easy ManRated ★ 5.0
Poor ThingsRated ★ 2.5- Idiot Girls and School Ghost: School anniversaryRated ★ 4.0
HamnetRated ★ 4.5- Have I Told You LatelyRated ★ 4.0
The Dark KnightRated ★ 4.0
Sentimental ValueRated ★ 4.0