Movies
Ratings
2227
KnowingRated ★ 2.5
Velvet GoldmineRated ★ 4.0
The Passion of Joan of ArcRated ★ 4.0
PossessionRated ★ 4.5
The Kirishima ThingRated ★ 4.0
Ip Man 2Rated ★ 3.5- What is this for?Rated ★ 3.5
8½Rated ★ 5.0- Diagonal SymphonyRated ★ 3.5
- Rhythm 21Rated ★ 3.0
The Birth of a NationRated ★ 3.0
Man with a Movie CameraRated ★ 4.5- The Lonedale OperatorRated ★ 3.0
- RabbitRated ★ 3.5
Project Hail MaryRated ★ 4.5- Life of an American FiremanRated ★ 3.5
- The Man with the Rubber HeadRated ★ 3.0
- The Vanishing LadyRated ★ 3.0
- The Big SwallowRated ★ 3.0
- Grandma's Reading GlassRated ★ 3.0