Movies
Ratings
284
Enemy at the GatesRated ★ 4.0
Harry Potter and the Sorcerer s StoneRated ★ 5.0
The Fifth ElementRated ★ 4.0
Notting HillRated ★ 3.5
SpyRated ★ 3.0
Life of PiRated ★ 3.0
Se7enRated ★ 4.5
Beauty and the BeastRated ★ 2.5
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.5
Hedwig and the Angry InchRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.5
LolitaRated ★ 3.5
Men in BlackRated ★ 3.5
The Time Traveler's WifeRated ★ 2.5
I Saw the DevilRated ★ 4.5
Silent HillRated ★ 2.0
Resident EvilRated ★ 2.5
Jurassic ParkRated ★ 5.0
Edge of TomorrowRated ★ 4.5
Begin AgainRated ★ 4.0